Od blisko 7 lat jako proseksualna.pl publikuję treści w internecie. Mając na uwadze specyfikę mojej "działki", często odpowiadam na pytania i potrzeby czytających mnie osób, doradzając im zarówno w trudnych, jak i radosnych chwilach. Często wiąże się to z naprawdę intensywną pracą emocjonalną. 


Wiele osób, które tworzą naprawdę wartościowy content, bardzo często poparty latami uczenia się, zdobywania doświadczeń i poszerzania kompetencji, doświadcza wypalenia. Sama miewam momenty, w których przestawaję widzieć sens tego, co robię. Nauczyłam się jednak przełamywać opory przed proszeniem o to, czego potrzebuję. 


Oto jak możesz wspierać nie tylko moją działalność, ale też innych osób, których twórczość śledzisz:

  • polubienia - mogłoby się wydawać, że to takie "nic", ale nawet taka forma wirtualnego poklepania po plecach ma znaczenie! 
  • udostępnianie - kiedy dzielisz się wartościowymi treściami z osobami, którym też mogą się spodobać, jednorożce pierdzą brokatem. W ten sposób pomagasz nie tylko ulubionym twórczyniom/twórcom, ale też ludziom w swoim otoczeniu, którzy np. mogą znaleźć odpowiedzi na nutrujące ich pytania, dodać sobie otuchy czy po prostu rozerwać się.
  • komentarze i dyskusja - interakcje z osobami śledzącymi moją działalność są dla mnie bardzo ważne! Pozwalają mi poznać inne punkty widzenia, doświadczenia oraz zrozumieć potrzeby moich odbiorczyń/odbiorców.
  • prywatne wiadomości - rozumiem, że niektóre osoby mogą nie chcieć publicznie chwalić się śledzeniem mojego bloga i absolutnie nie mam im tego za złe. Seksualność wciąż bywa tematem, który wywołuje niepotrzebną sensację. Ale zawsze jest mi bardzo miło, kiedy otrzymuję wiadomości ze słowami wsparcia czy podziękowaniami od osób, którym pomogłam!
  • używanie linków afiliacyjnych - planując zakup jakiegoś produktu (w moim przypadku są to głównie akcesoria erotyczne i książki), użyj linku partnerskiego, kiedy jest to możliwe. Dzięki temu nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów (czasem możesz nawet zyskać jakąś spersonalizowaną zniżkę!), a lubiana przez Ciebie osoba otrzymuje procent od sprzedaży. 
  • mikrodonacje - jeżeli masz środki, aby finansowo wesprzeć osoby dostarczające darmowych, wartościowych treści w internecie, zrób to. Sama nie chowam swoich treści za paywallem, a każda kawa otrzymana na Ko‑fi wywołuje uśmiech na mojej twarzy! 
  • kupno produktów i usług - wiele osób tworzących w internecie prowadzi też sprzedaż własnych produktów czy usług. Jeżeli jest to coś, czego potrzebujesz, rozważ taką formę wsparcia. Sama od czasu do czasu organizuję warsztaty, na które serdecznie zapraszam! Sprawdź sekcję "Warsztaty" na moim blogu. 


Jak widzisz, jest wiele sposobów wspierania ulubionych twórców - zarówno darmowych, jak i finansowych. Każdy z nich jest wartościowy, dlatego wybierz najbardziej dostępną dla siebie formę!